Plán akcí
akce na měsíc únor 2023
Spolupracujeme
projekt
Archív

Kultura

Společenské a kulturní vyžití se uskutečňuje na základě možností, schopností a zájmu obyvatel. Jedná se o dobrovolné činnosti, které obyvatelé navštěvují podle svých zájmů. Některé akce jsou již stálé, např. každou středu odpoledne je videokavárna, denně od 9.00 hodin probíhá rozhlasová relace pro obyvatele, která obsahuje aktuální zprávy ze života „Centra“, novinky z domova i ze světa a jiné zajímavosti. Poslední pátek v měsíci je vždy slavnostní posezení oslavenců.

U bohatě prostřené tabule se sejdou ti, kteří se narodili v daném měsíci, aby společně s panem ředitelem oslavili své jubileum. Je připravené nejen dobré pohoštění s přípitkem, ale pro každého i malý dáreček, který financuje Občanské sdružení Rožmitálský senior.

Občanské sdružení Rožmitálský senior bylo v zařízení založeno a zaregistrováno v roce 2003. Jeho posláním a cílem je plnější a bohatší podzim života seniorů. Podporuje individuální rozvoj osobnosti organizováním a financováním společenských, vzdělávacích a kulturních činností, podporuje schopnosti v oblasti manuálních činností a podílí se na vylepšování prostředí zařízení. Sdružení naplňuje své poslání pomocí darů fyzických a právnických osob a veřejných příspěvků. Získané prostředky jsou určeny výlučně k realizaci poslání sdružení.

Dále v našem „Centru“ probíhají nejrůznější akce na základě programu kulturní a společenské činnosti.

Obyvatelé se tak mohou zúčastňovat zábavných akcí, vystoupení kulturních souborů, společenských posezení s hudbou, zpěvem a tancem, přednášek, besed, procházek, výletů, taneční terapie, canisterapie a různých sportovních akcí.

Velmi oblíbená jsou setkání s jinými zařízeními, které poskytují též sociální služby. V Centru jsou dále k dispozici videoklub, čítárna, tělocvična, pracovní dílna pro ergoterapii a kaple.

V šicí pracovní dílně se scházejí obyvatelky, které mají společný zájem. Opravují své oděvy, vytváří dekorativní předměty, se kterými sklízejí obdiv na výstavách od ostatních obyvatel. Jsou velmi šikovné a dokážou realizovat své tvůrčí nápady.

Je možné též navštěvovat kuchyňku a něco dobrého sobě i ostatním upéci. O zpříjemnění dopoledne a o udržení jak fyzické, tak psychické svěžesti se starají terapeutky, které se zájemci denně pracují. Obyvatelé tak mají možnost se seznámit a pracovat s batikováním, pletením košíků, drátkováním a dalšími zajímavými technikami. Jimi zhotovený výrobek jim přináší nejen radost, ale i uspokojení z činnosti a ještě mnohdy zkrášlí jejich pokoj.

Součástí Centra je krásná, velká zahrada, kde je možné se procházet, posedět na lavičkách nebo se houpat na houpačkách.
Před sluníčkem se mohou ukrýt na dřevěných pergolách se střechou nebo pod slunečníky. Při příznivém počasí jsou organizována posezení spojená s grilováním.

Naším mottem je: "Budeme Vám oporou"

Virtuální prohlídka
Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: klienti@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz