Plán akcí

akce na měsíc září 2021

Spolupracujeme

projekt

Archív

Pravidla pro návštěvy v Centru Rožmitál pod Třemšínem, poskytovatel sociálních služeb od 9. 7. 2021 do odvolání

Návštěvy do budovy Centra budou pro osoby očkované (14 dní po druhém očkování) nebo s potvrzením o provedení testu nebo o prodělání nemoci (ochranná lhůta je 180 dní) probíhat každý den od 9:00 – do 16:00 hodin.

Bez nutnosti telefonického objednání.

Při vstupu se prokáží certifikátem nebo písemným potvrzením a zapíší důležité údaje do návštěvní knihy.

Doporučená doba návštěvy je cca 30 min.

Po celou dobu návštěvy není dovoleno snímat respirátor.

Pro osoby, které nejsou očkované nebo nemají potvrzení o ochranné lhůtě nebo provedení testu Centrum Rožmitál p. Tř. nabízí možnost provedení antigenního testu za 200 Kč. Toto je možné pro předem objednané návštěvy, a to v pondělí a pátek.

Návštěvy, prosím, objednávejte ve všední dny v době 8:00 – 14:00 hodin

Telefony na sociální pracovnice:

  • 318 679 408
  • 778 098 381
  • 774 810 236
  • 774 499 027

Nutno nahlásit objednání testu a následné návštěvy.

Testovat se bude od 13:00 – do 15:00 hodin.

Tento test má platnost 72 hodin pro naše zařízení.

Dodržení hygienických podmínek:

  • použití po celou dobu návštěvy respirátoru třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu (U dětí od 2 do 15-ti let je povinnost mít zakrytá ústa i nos rouškou, šátkem či jinou látkou.)
  • dezinfekce
  • měření tělesné teploty

Prosíme o dodržování všech hygienických podmínek a trpělivost.

Snažíme se Vám i klientům umožnit setkání, ale hlavně klienty ochránit.

Dovolená a vycházky klientů mimo zařízení:

  • Vždy je nutné dopředu nahlásit na oddělení, dovolené nejpozději 3 dny dopředu.

Dovolená nebo vycházka mimo areál zařízení bude umožněna za těchto podmínek:

  • Při odchodu ze zařízení je nutné nahlásit, kdy se klient do Centra vrátí. Po dobu by klient měl používat ochranu dýchacích cest.

RESPIRÁTORY

PROSÍME RODINY NAŠICH KLIENTŮ, ABY VYBAVILY SVÉ RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY RESPIRÁTORY PRO PŘÍPAD PLÁNOVANÉHO VYŠETŘENÍ NEBO NEPLÁNOVANÉ NÁVŠTĚVY ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ.

Výlety a akce v srpnu

Tento měsíc byl k našim klientům příznivější a tak se mohlo uskutečnit hned několik výletů.

10. srpna se klienti vypravili na již jednou odložený výlet do zámecké obory do Blatné. Návštěva obory patří k pravidelným akcím, které na léto plánujeme, a vždy se setká s obrovským úspěchem. Je to dáno hlavně blízkostí města Blatná a pak samozřejmě í přítomností ochočených, někdy až trochu dotěrných daňků. Daňci jsou tak přítulní a ochočení, že se od klientů nehnou na krok, dokud jim mají co nabídnout. Jejich přítulnost vykouzlila úsměv na rtech všech, kteří za nimi do Blatné přijeli. Po nakrmení hladové zvěře se výletnici prošli zámeckým parkem a poté poseděli i u nezbytného občerstvení.

Hned druhý den, tedy 11. srpna se další skupina vydala na výlet do sousedního města Březnice. Tam navštívili a prošli se krásným zámeckým parkem a přivoněli i k bylinkám v tamní bylinkové zahrádce. Na závěr výletu nechybělo ani posezení v zámecké cukrárně u zmrzlinového poháru, kávy a pivečka.

17. srpna jsme měli naplánované třetí letošní grilování a ani tentokrát nám počasí nepřálo. Bylo chladno a foukal studený vítr. Proto jsme museli i třetí grilování uspořádat ve společenské místnosti. Dobrou náladu to ale nikomu nezkazilo, o což se postarali naši dvorní muzikanti, pan Zrno a pan Zlatohlávek. Všichni si pochutnali na výborných špekáčcích a zapíjeli je dobrým pivem.

24. srpna vystoupil po dlouhé době v našem Centru pan Kubec s partnerkou. Vystoupení s názvem „Točte se pardálové“ se neslo hlavně v duchu staropražských písniček, písniček Karla Hašlera a podobně. Ty nejznámější si spolu s účinkujícím notovali i spokojení diváci. Vystoupení se všem moc líbilo a s panem Kubcem jsme se v tomto roce neviděli naposledy.

25. srpna se skupinka deseti klientů vypravila na Vysokou u Příbrami, kde výletníci navštívili expozici o práci a životě Antonína Dvořáka, který na Vysoké komponoval některé ze svých skladeb. Expozice i přívětivé prostředí se všem výletníkům moc líbilo.

I v měsíci srpnu se konaly pravidelné soutěže, cvičení, taneční terapie, muzikoterapie, probíhaly aktivizace na odděleních. Klienti navštěvovali klub, probíhaly prodeje, bohoslužby a podobně.

Můžeme jen doufat, že i v záři nám bude přát počasí a budeme moci ještě uspořádat nějaký výlet.

Virtuální prohlídka

Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz