Plán akcí
akce na měsíc červen 2023
Spolupracujeme
projekt
Archív

Hudba naše klienty vždy potěší

Jak jste již jistě poznali z našich předchozích článků, mají naši klienti velice rádi jakékoli aktivity, které jsou spojené s hudbou. Ať je to muzikoterapie, taneční terapie, zábavy a další akce.

Velkou radost jim však vždy udělají i děti, ať již ze škol, školek nebo z uměleckých škol. Tentokrát jim přijely udělat radost a potěšit je děti z Mateřské a základní školy z Tochovic, které od nás pokračovaly na divadelní představení do Příbramského divadla. Školáci měli připravené pro naše klienty představení s tématikou masopustu a masopustních tradic. Zazpívali několik hezkých písniček za doprovodu akordeonu a kytary a zatančili i několik tanečků. Vystoupení bylo jako vždy hezky připravené a na závěr nechyběly ani hezké a vkusné dárky s masopustní tématikou, které děti vyráběly.

14. února se sešli všichni milovníci českých písniček při posezení s harmonikou, kdy mezi naše klienty zavítal pan Voříšek se svojí harmonikou. Tato posezení jsou mezi  klienty oblíbená, často se hrají písničky na přání a panuje příjemná a uvolněná nálada.

21. února přišly naše klienty potěšit masopustní masky, do kterých se převtělily naše terapeutky. Postavičky to byly opravdu zdařilé a i klienti se bavili tím, že citovali známé pasáže z pohádek, ze kterých postavy byly.

Odpoledne se potom na společenské místnosti konala „masopustní veselice“, kdy se sešli klienti ze všech oddělení Centra v poměrně hojném množství. K tanci, zpěvu i poslechu hrál pan Velíšek s kolegou a panovala veselá a uvolněná nálada. Nechyběly ani masopustní koblihy, chlebíček, kávička a na přípitek víno. Čas rychle utekl a byl večer. Myslím, že všichni, kteří přišli, určitě nelitovali a výborně se bavili.

I v únoru probíhala pravidelná cvičení, soutěže, muzikoterapie, videokavárna, mše, prodeje a samozřejmě i aktivizace na odděleních, které jsou v současné době zaměřeny hlavně na tvorbu výrobků s velikonoční a jarní tématikou. Některé z nich je možné vidět nebo si zakoupit na recepci Centra, čímž se podpoří další aktivizace našich klientů.

Aktuality
Virtuální prohlídka
Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: klienti@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz