Plán akcí
akce na měsíc listopad 2022
Spolupracujeme
projekt
Archív

Horké počasí nás neodradilo

Ani parné počasí, které panuje téměř celý srpen, nás neodradilo od uspořádání naplánovaných akcí na měsíc srpen.

8. 8. se konalo hudební vystoupení paní Renaty Pospíšilové, která v našem Centru vystupovala poprvé. Mnohým všímavějším klientům mohla být paní Pospíšilová známá z hudební stanice Šlágr. Paní Renata vystupovala s akordeonem a její vystoupení se setkalo s obrovskou odezvou. Hrála a zpívala samé známé melodie, což se všem zamlouvalo a zpívala celá společenská místnost. Vystoupení paní Pospíšilové určitě nebylo poslední. 

10. 8. přišel mezi naše klienty včelař pan Blažek. Konala se beseda o včelách, včelařích, medu a dalších souvisejících věcech. Pan Blažek přivezl s sebou skleněný včelí úl, kde mohli klienti vidět, jak to v opravdovém úlu vypadá a jak se včely chovají. Myslím, že kdo na besedu zavítal, tak se dozvěděl celou řadu důležitých a hlavně zajímavých informací. Určitě to nebylo poslední povídání o tak důležitých tvorech, jakými včely bezpochyby jsou.  

11. 8.  se konal výlet do Březnice. Přihlášení klienti se prošli zámeckou zahradou, přivoněli k bylinkám v bylinkové zahrádce a na závěr výletu se vypravili na závodiště do Martinic, kde si pochutnali na kafíčku, zmrzlině a jiných dobrotách. Výlet se vydařil a všichni se vrátili spokojení a příjemně unavení. 

16. 8.  se již druhá skupina našich klientů vypravila na nedaleké Padrťské rybníky a kochala se krásou tamní krajiny. Jedná se o oblast, která patří mezi chráněná území a je možné ji navštívit pouze pěšky nebo na kole, což je pro naše klienty nereálné. Nám bylo umožněno na tato místa naše klienty dovézt a tím jim návštěvu zprostředkovat. Počasí výletníkům přálo, pořídili hezké fotky a dozvěděli se spoustu zajímavých informací.  Poděkování patří baštýři panu Zacharovi, který se oběma skupinám našich klientů věnoval a od kterého se dozvěděli celou řadu informací a zajímavostí. Budeme rádi, pokud bude spolupráce pokračovat i do budoucna.

18. 8. se konalo třetí letošní grilování a kupodivu se opět mohlo uskutečnit venku u našeho krbu. I přes extrémně teplé počasí bylo venku pod stromy příjemně a všichni si posezení s hudbou a výbornými špekáčky užili. O dobrou náladu a hudební doprovod se staralo naše dvorní muzikantské duo pan Zrno s panem Zlatohlávkem.

Máme ještě naplánované další grilování na září, tak uvidíme, zda nám i v září bude počasí přát. 

30. 8. se sešli ve společenské místnosti klienti, kteří oslavili v měsíci srpnu své narozeniny. Poblahopřát a předat drobné dárky jim přišel pan ředitel, Ing. Luboš Halenkovský. Na setkání nechybělo ani dobré občerstvení a slavnostní přípitek.

Ženy obdržely drobné květiny, muži pivo a ti, kteří slaví kulatiny ještě malou bonboniéru. Všichni se dobře bavili a posezení se vydařilo.

Virtuální prohlídka
Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: klienti@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz