Plán akcí
akce na měsíc listopad 2022
Spolupracujeme
projekt
Archív

Červen v našem Centru

4. června jsme po dvouleté pauze způsobené pandemií covidu uspořádali v našem Centru pro naše klienty, jejich příbuzné, známé a širokou veřejnost „Zahradní slavnost“.

Přípravy začaly už před rokem s tím, že jsme stále nevěděli, zda se bude moci skutečně uskutečnit nebo ne.

Zahradní slavnost zahájil v půl jedné pan ředitel Ing. Luboš Halenkovský. Přivítal všechny hosty, vystupující i zaměstnance a všem popřál příjemně prožité odpoledne.

Slavnost zahajovaly Bělčické mažoretky, které v tomto roce oslavily již 33 výročí svého založení. Pyšní se celou řadou úspěchů a opravdu jim to „šlape“. Vystoupení se všem moc líbilo a skupinu děvčat odměnili zaslouženým úspěchem.

Po mažoretkách bylo plánované vystoupení umělců z Prahy a tady vyvstal malý problém, umělci se nám zdrželi na natáčení a dorazili s hodinovým zpožděním.

Neplánovanou proluku zachránila Pavla Koudelková z PiňaKolády, která dorazila dříve, a tak šla ihned na pódium, a „vytrhla nám tak trn z paty“. Její vystoupení a hlavně známé písničky rozjely příjemnou zábavu a v průběhu jejího vystoupení dorazili i umělci z Prahy. Letos mezi nás zavítala Linda Finková, Jan Kopečný a Petr Ryšavý.  Všichni byli velice milí a naše Centrum, jeho okolí i okolní příroda se jim velice líbilo. I jejich vystoupení se setkalo s velkou odezvou diváků a nechybělo ani nezbytné focení a podpisy.

Po umělcích z Prahy nás svými písničkami potěšila   Třemšínská kvítka, která jsou rovněž pravidelnými vystupujícími na naší slavnosti.

Odpoledne zakončila, jak je již tradicí, středověká hudba naší stálice „Ginevry“.

Program se podle našeho mínění vydařil, vše proběhlo v klidu a pohodě a všichni si sobotní odpoledne užili.

O návštěvníky bylo po všech stránkách postaráno. Mohli se posilnit u stánků s občerstvením. V nabídce byly opečené klobásy, oblíbené langoše, hod dogy, hranolky, zákusky, ovocné poháry a zmrzlina pro děti. Rovněž se točilo pivo, v nabídce byly alkoholické i nealkoholické nápoje, džusy a podobně.

Domácí pečivo si mohli návštěvníci zakoupit i u stánků, které nabízely výrobky našich klientů. Zde byla rovněž možnost zakoupit si i bohatou tombolu. Děti si mohly nechat pomalovat obličej, k jejich pobavení byla připravená celá řada soutěží, za které obdržely drobné dárky a sladkosti. Pro milovníky koní byla k dispozici i projížďka na osedlané kobylce Amálce.

Byli jsme mile překvapeni, kolik nás tentokrát navštívilo diváků zvenčí i rodinných příslušníků našich klientů.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a zajištění této akce. Ať se jedná o zaměstnance Centra, zaměstnance technických služeb města Rožmitálu a další. Velké poděkování patří panu zvukaři, který s námi měl obrovskou trpělivost, všem účinkujícím, sponzorům, kteří přispěli svými dary k zajištění občerstvení, tomboly k zajištění pitného režimu klientů a podobně.

Celou dobu bylo počasí úplně ideální a déšť se spustil půl hodiny po skončení slavnosti.

8. června mezi nás zavítaly děti ze Základní školy praktické z Rožmitálu pod Tř.  Pro naše klienty si připravily pásmo básniček, zahrály pohádku „O červené Karkulce“ a v závěru zazpívaly hezké písničky, které doplnily tancem: Vystoupení dětí senioři odměnili vřelým a dlouhým potleskem. Za odměnu jim školáci předali drobné a vkusné dárečky, které udělaly všem radost.

22. června se naši zástupci vypravili na akci pořádanou Domovem seniorů Praha – Háje, která nesla název „Tuzemský um“. Své síly porovnali s ostatními seniory v celé řadě hlavně dovednostních disciplín. Po náročném dni se vrátili plni zážitků, ale příjemně unavení domů. Za snahu a za účast si přivezli krásný dort, na kterém si druhý den pochutnali.

23. června se do našeho domova přišly podívat děti z mateřské školy. Zajímala je hlavně naše zvířátka, která na zahradě chováme. Kromě zvířat děti zaujalo hlavně terapeutické jezírko. Děti se prošly po chodníčku a ráchaly si nohy ve vodě. Největší problém nakonec byl dostat děti z vody ven. Návštěva se všem moc líbila a paní učitelky slíbily, že nás brzy zase navštíví.

Ve stejný den odpoledne se konalo první letošní grilování a musím konstatovat, že se opravdu vydařilo a počasí bylo přívětivé a u krbu pod stromy bylo příjemně. K dobré náladě přispěli i naši dvorní muzikanti pan Zrno a pan Zlatohlávek a samozřejmě výborné grilované špekáčky a zlatavý mok. Všichni účastníci odcházeli spokojení do svých domovů.

24. června se naši klienti vypravili na výlet na závodiště do Martinic. Prošli se prostory závodiště, pochutnali si na kávě, prohlédli si kolem procházející koně a udělali několik hezkých fotografií. Výlet se všem moc líbil a užili si ho.

29. 6. se konal další výlet, tentokrát na lovecký zámeček Kozel u Šťáhlav. Počasí výletníkům přálo, nebylo ani horko ani zima. Výletníci absolvovali komentovanou prohlídku zámku, prošli se krásným zámeckým parkem a poseděli i v zámecké kavárně. Výlet se všem moc líbil a vydařil se.

I  v červnu se konaly pravidelné akce jako soutěže, cvičení, taneční terapie, keramika, videokavárna, mše, prodeje a podobně. Terapeutky se snažily využívat hezké počasí k procházkám po zahradě a konaly se i aktivizace na odděleních.

Virtuální prohlídka
Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: klienti@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz