Plán akcí
akce na měsíc listopad 2021
Spolupracujeme
projekt
Archív

Září v našem centru

8. září se uskutečnilo v našem Centru další z hezkých hudebních vystoupení. Mezi naše klienty zavítal pan Šimon Pečenka se svým hudebním pořadem „Abeceda písniček“. Při tomto vystoupení jsme skončili u písmene EL a určitě nás někdy do budoucna pan Pečenky potěší i písničkami z druhé poloviny abecedy. Celou řadu známých melodií si s chutí zazpívali i naši klienti.

9. září jsme pro naše klienty uspořádali již podruhé naše „domácí Sportovní hry“. Tříčlenné týmy ze všech oddělení Centra se utkali celkem v šesti disciplínách. Na programu byl pétanque, umisťování tvarů, doplňování přísloví, prodloužená ruka, hledání předmětů ve fazolích a abeceda. Všichni se snažili ze všech sil a chtěli vyhrát i přes vynaložené úsilí si však celé soutěžení náležitě užívali. Každému z týmů se některá disciplína podařila lépe, jiná hůře, ale na tom vůbec nezáleželo, protože šlo hlavně o to se dobře pobavit a užít si spoustu zábavy. Na vítězné družstvo čekal výborný dort, který pekly pracovnice v naší kuchyni a drobné ceny, všichni si potom za účast a vynaloženou námahu odnesli drobné dárečky.

Druhý den se účastníci her sešli a při kávě si pochutnali na vyhraném dortu a zákuscích.

Slunečné počasí na konci září, jsme využili k další výpravě a to na jezdecké závody – skokový pohár do Martinic u Březnice. Podívaná to byla opravdu zajímavá a mnozí z nás se účastnili koňských závodů poprvé v životě. Výhled jsme měli skvělý a rádi jsme využili místního i občerstvení. Dámy si daly kávu a pánové pivo. Na závěr nás jedna z trenérek provedla stájemi a představila nám svého koně, nádherného a impozantního Ivana, který se nám v porovnání s poníky z naší zahrady zdál vskutku obrovský. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí, zjistili jak je péče o takového mazlíčka náročná a především jsme se mohli nádherného zvířete dotknout. Z Martinic jsme všichni odjížděli s úsměvem na rtech a plní nových dojmů a zážitků.

I v září probíhaly všechny pravidelné akce, soutěže, muzikoterapie, mše, cvičení, taneční terapie, videokavárny i běžné aktivizace na odděleních. Snažíme se ještě využívat hezké slunečné počasí k procházkám na zahradu za našimi zvířaty.

Ještě bych touto cestou chtěla poděkovat všem klientům a zaměstnancům Centra, kteří přispěli jakoukoli finanční částkou do sbírky na „Moravu“ postiženou ničivým tornádem. Finanční částku, kterou jsme vybrali, jsme poslali přímo konkrétní rodině. Tak snad jsme alespoň trochu pomohli.

Závěrem bych vás ráda pozvala ke sledování našich facebookových stránek, kam pravidelně přidáváme příspěvky a fotografie z aktivizací a akcí, které u nás pořádáme. Najdete nás na Facebooku jako Centrum Rožmitál pod Třemšínem, poskytovatel sociálních služeb.

Virtuální prohlídka
Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz