Plán akcí
akce na měsíc listopad 2021
Spolupracujeme
projekt
Archív

Výlety a akce v srpnu

Tento měsíc byl k našim klientům příznivější a tak se mohlo uskutečnit hned několik výletů.

10. srpna se klienti vypravili na již jednou odložený výlet do zámecké obory do Blatné. Návštěva obory patří k pravidelným akcím, které na léto plánujeme, a vždy se setká s obrovským úspěchem. Je to dáno hlavně blízkostí města Blatná a pak samozřejmě í přítomností ochočených, někdy až trochu dotěrných daňků. Daňci jsou tak přítulní a ochočení, že se od klientů nehnou na krok, dokud jim mají co nabídnout. Jejich přítulnost vykouzlila úsměv na rtech všech, kteří za nimi do Blatné přijeli. Po nakrmení hladové zvěře se výletnici prošli zámeckým parkem a poté poseděli i u nezbytného občerstvení.

Hned druhý den, tedy 11. srpna se další skupina vydala na výlet do sousedního města Březnice. Tam navštívili a prošli se krásným zámeckým parkem a přivoněli i k bylinkám v tamní bylinkové zahrádce. Na závěr výletu nechybělo ani posezení v zámecké cukrárně u zmrzlinového poháru, kávy a pivečka.

17. srpna jsme měli naplánované třetí letošní grilování a ani tentokrát nám počasí nepřálo. Bylo chladno a foukal studený vítr. Proto jsme museli i třetí grilování uspořádat ve společenské místnosti. Dobrou náladu to ale nikomu nezkazilo, o což se postarali naši dvorní muzikanti, pan Zrno a pan Zlatohlávek. Všichni si pochutnali na výborných špekáčcích a zapíjeli je dobrým pivem.

24. srpna vystoupil po dlouhé době v našem Centru pan Kubec s partnerkou. Vystoupení s názvem „Točte se pardálové“ se neslo hlavně v duchu staropražských písniček, písniček Karla Hašlera a podobně. Ty nejznámější si spolu s účinkujícím notovali i spokojení diváci. Vystoupení se všem moc líbilo a s panem Kubcem jsme se v tomto roce neviděli naposledy.

25. srpna se skupinka deseti klientů vypravila na Vysokou u Příbrami, kde výletníci navštívili expozici o práci a životě Antonína Dvořáka, který na Vysoké komponoval některé ze svých skladeb. Expozice i přívětivé prostředí se všem výletníkům moc líbilo.

I v měsíci srpnu se konaly pravidelné soutěže, cvičení, taneční terapie, muzikoterapie, probíhaly aktivizace na odděleních. Klienti navštěvovali klub, probíhaly prodeje, bohoslužby a podobně.

Můžeme jen doufat, že i v záři nám bude přát počasí a budeme moci ještě uspořádat nějaký výlet.

Virtuální prohlídka
Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz