Plán akcí
akce na měsíc září 2021
Spolupracujeme
projekt
Archív

Červen v kostce

Na měsíc červen plánujeme pravidelně naši „Zahradní slavnost“. V loňském roce jsme ji museli zrušit z důvodu koronavirových opatření a v roce letošním tomu nebylo bohužel, jinak. Tak snad to vyjde příští rok.
Přesto jsme ale nezaháleli.

22. června se uskutečnilo první letošní grilování. Bohužel, počasí se naplánovat nedá, a tak se po úmorných horkých dnech dost ochladilo a bylo větrno, proto jsme museli posezení uspořádat ve společenské místnosti, místo venku u krbu, jak jsme zvyklí. Náladu to nikomu nezkazilo a na vuřtech a pivu si všichni pochutnali i zavření vevnitř. K dobré náladě přispěli svou „troškou do mlýna“ naši známí muzikanti, pan Zrno s panem Zlatohlávkem. Myslím, že kdo přišel, určitě nelitovat.

29. června nám přijel zahrát a zazpívat pan Vladimír Pecháček, bývalý člen skupiny „Šlapeto“. Vystoupení jsme byli nuceni několikrát přesunout a nyní jsme se konečně dočkali. Za doprovodu kytary si téměř celý sál zpíval známé lidovky i písničky Karla Hašlera. Prostě jsme prožili příjemné dopoledne.

V červnu se rovněž konaly pravidelné besedy pana ředitele s klienty. Probíhaly ve dvou dnech a pan ředitel na nich poděkoval klientům za zvládnutí složité situace spojené s koronavirem, za jejich trpělivost v době, kdy byly zakázané a omezené návštěvy. Seznámil všechny s akcemi, které byly v nedávné době dokončeny, hlavně s dobudováním terapeutického jezírka a rovněž nastínil i plány, které má do budoucna a které by rád realizoval. Vysvětlil klientům, proč jsme letos opět zrušili naši „Zahradní slavnost“ a zodpovídal jejich dotazy.

I v červnu probíhaly pravidelné soutěže, cvičení, muzikoterapie, konaly se mše, jezdili k nám pejsci na oblíbenou canisterapii. Nechyběly ani aktivizace na odděleních a při hezkém počasí se konaly vycházky na zahradu ke zvířatům a k novému jezírku.

Abych nezapomněla, na naši zahradu za zvířaty zavítaly i děti z rožmitálské školky. Pohladily si a nakrmily naše lamy, a některé se i svezly na koníčcích Amálce a Tiramisu. A protože bylo hezky, nechybělo ani cákání v našem jezírku.

Virtuální prohlídka
Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz