Plán akcí
akce na měsíc září 2021
Spolupracujeme
projekt
Archív

I přes teplé počasí jsme si užívali

I přesto, že červenec byl většinou nadprůměrně teplý, se nám podařilo využít několik příjemných dní k výletům a posezením s klienty.

2. července se uskutečnil odložený výlet do obory zámku v Blatné. Klienti navštívili nedaleký zámek, který je úzce spjatý s historií našeho města a s pány Rožmitálského zámku. Plánovaná byla návštěva parku s ochočenými daňky, kteří nemají zábrany a je možné si je pohladit a potěšit se s nimi. Skupinka se prošla i poseděla v zámeckém parku, kde pozorovali klienti krásné procházející se pávy.

Na závěr výletu poseděli v nedaleké cukrárně, kde si pochutnali na kávě nebo zmrzlině.

Ve stejný den se na zahradě pod stromy sešli klienti při posezení s harmonikou. Hezké lidové písničky doprovázel na akordeon náš dvorní muzikant pan Voříšek. Posezení se vydařilo, hrály se písničky na přání, a kdo přišel, určitě nelitoval.

9. července se skupinka přihlášených klientů vypravila na výlet na nedalekou Svatou Horu. Také tento výlet se vydařil, počasí výletníkům přálo a přijeli spokojeni a plni dojmů.

Na 18. července jsme měli naplánované další letošní grilování a k naší spokojenosti nám počasí opět přálo, a tak jsme se v hojném počtu sešli pod stromy u krbu. K příjemné atmosféře nemalou měrou přispěli pan Velíšek s kolegou, kteří svým širokým repertoárem uspokojili požadavky a nároky asi všech účastníků. Hráli písničky ke zpěvu i k poslechu. A jaké by to bylo grilování bez špekáčků a piva? Všichni si moc pochutnali a mnohým se ani nechtělo zpět na pokoj. Všichni se mohou ještě těšit na další podobné akce, které se uskuteční v srpnu a v září.

23. července se pro velký zájem uskutečnil ještě druhý výlet na Svatou Horu. Klienti si prošli krásné prostory této památky, poseděli v tamní kavárničce a mnozí nakoupili i nezbytné suvenýry. Všem se výlet moc líbil a všichni se vrátili nadšení a spokojení.

30. července se na jídelně sešli oslavenci měsíce července. Poblahopřát a předat malé dárky jim došel pan ředitel. Samozřejmě, že nechybělo ani dobré občerstvení a slavnostní přípitek.

I v červenci probíhaly pravidelné akce jako soutěže, aktivizace na odděleních, cvičení, muzikoterapie a další činnosti. Konaly se i prodeje textilu či drogerie a mše s páterem Misařem.

Virtuální prohlídka
Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.cz
Terapeutické jezírkoCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz