Spolupracujeme

projekt

Archív

Duben v kostce

Na začátku dubna jsme slavili s našimi klienty Velikonoce.

4. dubna přijel potěšit naše klienty pan Šedivý, který zazpíval Hašlerovy písničky, a klientům se jeho vystoupení moc líbilo.

26. dubna zavítal mezi naše klienty pan Černohouz s panem Šolcem. Program „Ta naše písnička česká“, ve kterém zazněly známé písničky Karla Hašlera, Františka Kmocha, Fanoše Mikuleckého, Václava Bláhy, staropražské i lidové písně ze všech koutů naší vlasti klienty nadchl, a známé písničky zpívala celá jídelna.

30. dubna jsme se sešli při již tradičním setkání u příležitosti „pálení čarodějnic“. Ty přiletěly do našeho domova v hojném počtu. K dobré náladě hrálo známé duo pan Zrno a pan Zlatohlávek. Na akci nechybělo ani výborné občerstvení v podobě chlebíčku, poháru a nechybělo ani pivo.

I v měsíci dubnu se klienti setkávali při pravidelných akcích, jako jsou soutěže, cvičení na jídelně, taneční terapie, muzikoterapie a paní Štěpánovou a podobně. Navštívit je rovněž přijeli psí kamarádi ze sdružení PESSOS.

Své služby poskytovala klientům kadeřnice paní Straková i žákyně ze SOU ze Sedlčan.

Nechyběl ani pravidelný prodej drogistického a dárkového zboží paní Pazderníkové a rovněž si klienti zvykají na opětovný prodej textilu, tentokrát s paní Danielovou z Březnice.

Klienti se pravidelně scházeli i při promítání filmů v rámci VIDEOKAVÁRNY.

Nechyběly ani pravidelné aktivizace na jednotlivých odděleních.

GALERIE: Vystoupení Černohouz

Získali jsme certifikát značky kvality

Centrum Rožmitál pod Třemšínem, poskytovatel sociálních služeb, získal v letošním roce na základě externí certifikace „Značku kvality v sociálních službách“.

Cílem Značky kvality v sociálních službách je poskytnout seniorům, kteří vstupují do domova pro seniory, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat. Jde o jednoduchý systém externí certifikace těchto zařízení, který je založen na tzv. udělování hvězd. V praxi tak již při vstupu do domova pro seniory uvidí jak jeho nový uživatel, tak případně i jeho rodina, zda jde např. o dvouhvězdičkový nebo pětihvězdičkový domov.

Značka kvality v sociálních službách hodnotí všechny důležité aspekty pobytu v zařízení, a to pouze z jednoho úhlu pohledu – z pohledu samotného seniora, resp. uživatele této sociální pobytové služby.

Značka kvality v sociálních službách jako nástroj a měřítko kvality zcela běžné v mnoha západoevropských zemích tak přichází do ČR, aby kvalitu sociálních služeb u nás nejen měřila, ale vedla dlouhodobě k jejímu zvyšování.

Více viz…

Březen plný hudby

Měsíc březen bývá jakousi předzvěstí přicházejícího jara, vždyť v sobě ukrývá první jarní den. V letošním roce nám však ukázal i svoji druhou tvář a my si užili mrazy, jaké jsme nezažili za celou letošní zimu. Protože bylo počasí mrazivé a nepřálo prvním slunečním paprskům, a s tím spojeným procházkám, naplánovali jsme pro klienty akce, které si užívali v teple domova.

7. března jsme pro naše klientky, ale nejen pro ně, uspořádali zábavu nebo chcete-li veselici u příležitosti oslavy Mezinárodního dne žen. K tanci, zpěvu nebo i poslechu hrálo hudební uskupení „Heligonky Víti Vávry“. Hudba byla veselá, občerstvení výtečné a tak se odpoledne s hudbou opravdu vydařilo.

Druhý den, tedy 8. března jsme jako každoročně předávali našim klientkám, ale i zaměstnankyním symbolickou kytičku k již výše zmiňovanému Mezinárodnímu dni žen. Mnohé z našich klientek byly mile překvapené a kytička jim udělala velkou radost. S nostalgií některé vzpomínaly na staré časy a na oslavy, které zažívaly v minulosti.

K další vydařené akci patřilo bezesporu vystoupení pana Vladimíra Pecháčka, bývalého člena skupiny „Šlapeto“. Tomu se podařilo svými písničkami rozezpívat celou jídelnu, a kdyby někteří z klientů nebyli omezeni v pohybu, tak by celá jídelna možná i tančila. Klientům se vystoupení natolik líbilo, že se jim nechtělo ani z vystoupení odejít.

Na 29. března, tedy jako velikonoční dárek jsme pro naše klienty uspořádali hudební produkci pana Petra Kubce s partnerkou, pod názvem „Velikonoce – Jaro vítej“. I toto vystoupení se klientům moc líbilo a výborně si odpoledne užili.

I v březnu probíhaly tradiční akce jako různá soutěžní klání, společná cvičení na jídelně, taneční terapie, muzikoterapie s paní Štěpánovou. Mezi klienty zavítali pejsci se sdružení PESSOS a konala se mše s páterem Misařem.

Probíhaly rovněž aktivizace na jednotlivých odděleních, které se nesly v duchu Velikonoc. Klienti tvořili nebo pomáhali vyrábět výrobky na „Velikonoční výstavu do Prahy“ a na „Velikonoční jarmark“ do Rožmitálu.

Po téměř roční odmlce se nám podařilo zajistit prodej textilu pro naše klienty, kdy nám své zboží přivezla paní Danielová z Březnice.

Mrazivý březen máme za sebou a můžeme se těšit na snad již jarní a teplý duben.

Aktuality

Plán akcí na květen 2018

Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.czCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz