Spolupracujeme
projekt
Archív

Prosinec jsme prožili aktivně

Prosinec byl u nás v Centru, tak jak bývá ostatně zvykem, nabytý akcemi, které měly našim klientům zpříjemnit adventní čas.

Hned 2. prosince přijely našim klientům zazpívat ženy z milínského sboru Radost. Své vystoupení spojily i s návštěvou bývalých obyvatel jejich obce, kteří nyní žijí v našem Centru.

3. prosince přijely děti ze Základní školy z Višňové, které vystoupily se svým vánočním programem koled a vánočních písniček. Jejich vystoupení si vysloužilo potlesk.

5. prosince v dopoledních hodinách zavítali mezi naše klienty čert, Mikuláš a anděl a rozdali jim po všech pokojích mikulášské balíčky.

Ve 14:00 jsme se sešli na jídelně při „Mikulášské veselici“, kdy děvčata připravila pro klienty hezké překvapení v podobě nebe a pekla, ve které se proměnila naše jídelna. Na pořadu byla i malá ukázka sehraná v duchu pohádky „S čerty nejsou žerty“. Snaha děvčat se setkala s velkým oceněním ze strany klientů i vedení domova. Panovala báječná nálada, k níž přispěla i hudba pana Velíška s kolegou, svařák a výborné občerstvení, které připravili v naší kuchyni.

10. prosince se na jídelně sešli klienti při vystoupení pana Šímy s kolegou, které bylo vlastně dárkem pro jednu z našich klientek, a to v rámci projektu „Ježíškova vnoučata“. Paní Hana miluje hudbu a písničky, a tak jí tento hudební dárek udělal obrovskou radost.

14. prosince se naše terapeutky vydaly jako zástupci Centra do Prahy, do budovy Krajského úřadu Středočeského kraje, kde probíhal „den otevřených dveří“. Prezentovaly tam náš domov hlavně výrobky s vánoční tématikou.

17. prosince přišly předvést své umění a talent děti ze Základní umělecké školy z Rožmitálu pod Třemšínem. Hrála nejen malá uskupení a sólisti, ale na závěr zahrála několik známých písniček kapela malých muzikantů a to na rozmanité hudební nástroje. Jejich snaha byla odměněna velkým potleskem.

18. prosince přišli mezi naše klienty žáci ze Základní školy z Rožmitálu pod Třemšínem a zazpívali klientům na jídelně nejen vánoční písničky a koledy, ale ti menší se pochlubili dokonce svojí znalostí angličtiny. Také tito žáčci byli odměněni potleskem.

19. prosince se na jídelně sešli naši klienti při vánočním vystoupení pana Kubce s partnerkou, kteří hezkou formou seznámili naše klienty s vánočními zvyky, tradicemi a pranostikami a samozřejmě, že nechyběly ani nejznámější koledy.

20. prosince přišly mezi naše klientky již podruhé dobrovolnice – kadeřnice, které je jako vánoční dárek hezky učesaly a upravily. Nikdo by nevěřil, jak se naše obyvatelky díky jejich péči změnily v elegantní dámy a jak jim to slušelo.

Odpoledne se uskutečnilo poslední letošní posezení pana ředitele s oslavenci. Pan ředitel všem poblahopřál, předal jim malé pozornosti a nechyběl ani slavnostní přípitek a dobré občerstvení.

23. prosince se na jednotlivých odděleních sešli zaměstnanci spolu s klienty při slavnostním vánočním posezením. Děvčata připravila výborné pohoštění, které umocnilo vánoční atmosféru. Pan ředitel jednotlivá oddělení postupně navštívil a popřál všem, se kterými se na Štědrý den neuvidí.

24. prosince přišel pan ředitel poblahopřát našim klientům spolu se zástupci vedení a terapeutkami krásný Štědrý večer a dobrou chuť ke slavnostní večeři.

Na 30. prosince jsme pro naše klienty připravili „Silvestrovskou zábavu“, kde jsme se s jednodenním předstihem rozloučili se starým rokem. Zábava se vydařila, na čemž měli nemalou zásluhu i naši muzikanti pan Zrno s panem Zlatohlávkem, kteří se postarali o hudbu a zpěv. Nechybělo ani výtečné občerstvení připravené pracovníky naší kuchyně. Všichni se výborně bavili a odpoledne si náležitě užili.

Myslím, že rok 2019 jsme se snažili našim klientům zpříjemnit celou řadou akcí, a doufejme, že každý si našel něco, v čem našel zalíbení a co mu dokázalo zpříjemnit čas prožitý u nás v domově.

Ještě bych touto cestou ráda poděkovala všem, kteří se zúčastnili projektu „Ježíškova vnoučata“ a kteří nezištně svými dary udělali radost celé řadě seniorů a splnili jim jejich tajná přání. Je moc hezké, když někdo myslí i na druhé a dokáže jim svojí nesobeckostí udělat radost.

Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.cz
Plán akcí na srpen 2020
akce na měsíc srpen 2020CENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz