Spolupracujeme
projekt
Archív

Březen jsme si v Centru užili na výbornou

Hned na začátku března jsme společně s našimi klienty oslavili „Masopust“. V dopoledních hodinách obešla skupina masopustních maškar pokoje s imobilními klienty, kteří nemají možnost ze zdravotních důvodů navštívit „masopustní veselici“. Maškary se většině klientů líbily, i když někdo se díval s podivem, než jsme mu vysvětlili, o co se jedná.

Odpoledne se na jídelně konala „masopustní veselice“, kdy se na jídelně sešlo celkem velké množství účastníků. K dobré náladě přispěli nemalou měrou pan Velíšek s kolegou, kteří hráli písně k tanci, poslechu i zpěvu. Nechybělo ani dobré občerstvení v podobě pro masopustní období tradiční tlačenky a koblížků. Na zapití bylo dobré pivo. Zábava se vydařila, všem se moc líbilo a mnohým se nechtělo domů.

Hned druhý den, tedy 6. března přijely za našimi klienty se svým programem děti ze Základní školy z Tochovic. Představení bylo rovněž spjaté s masopustním obdobím, bylo plné hezkých písniček a tanečků. Děti měly tak jako vždy vše výborně nacvičené, nestyděly se, mluvily hlasitě, takže jim klienti dobře rozuměli a za to je nakonec odměnili zaslouženým potleskem. Školáci přivezli našim klientkám hezké dárečky, kterými je obdarovali k jejich nadcházejícímu svátku.

8. března jsme nezapomněli na naše klientky ani na zaměstnankyně, které dostaly od mužské části vedení Centra symbolickou kytičku, která na většině tváří vykouzlila úsměv a možná vyvolala i dávné vzpomínky.

20. března přijel tak jako vždy v tomto období potěšit svým vystoupením naše klienty pan Šedivý, který za doprovodu kytary zpíval písničky Karla Hašlera. Klienti si zanotovali nejen ty notoricky známé, ale i ty méně hrané, které znali jen někteří. Písničky se prolínaly i se zajímavým povídáním o dětství, životě a tvorbě Karla Hašlera. Vystoupení se velké většině přítomných posluchačů líbilo.

26. března se v rámci „hudebního klubu“ konalo posezení s harmonikou. Zahrát a zazpívat si s našimi klienty přišel pan Voříšek, náš dvorní harmonikář, který naše zástupce pravidelně doprovází na „Blatenské rolničce“. Posezení se vydařilo a už se většina ze zúčastněných těší na další setkání s panem Voříškem.

28. března se zástupci z řad klientů vypravili na 2. Společenský ples Domova Maják, o.p.s., který se konal v pohostinství U Dubu v Lázu. Přípravy byly velkolepé, dámy jely nastrojené, načesané a decentně nalíčené, ani pánové se ale nenechali zahanbit. Všem se moc líbilo a vrátili se ve výborné náladě.

I v březnu probíhaly pravidelné soutěže, cvičení, muzikoterapie, canisterapie, kluby a aktivizace na odděleních. Své služby poskytovala kadeřnice paní Straková i žákyně ze SOU ze Sedlčan. Probíhaly i prodeje drogerie a textilu.

Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.czCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz