Spolupracujeme
projekt
Archív

Říjen v kostce

1. října jsme v našem domově oslavili „Den seniorů“ ve velkém. Od 14:00 hodin přijely našim klientům k jejich svátku poblahopřát „Kladenské heligonky“, které jsou již téměř tradičním a velice vítaným dárkem. Aby bylo odpoledne dokonalé, nechybělo ani slavnostní občerstvení, které zajistila naše kuchyně.

Další pravidelnou akcí, kterou v říjnu již celou řadu let pořádáme, jsou „sportovní hry“. I letos jsme pozvali seniory ze spřátelených domovů seniorů a připravili pro ně různé soutěže, výborné občerstvení, odpoledne dobrou zábavu a doufejme, že i příjemné prostředí v našem zrekonstruovaném domově. Pro jedenáct soutěžních družstev jsme připravili osm různých nenáročných disciplín, jako ruské kuželky, pétanque, navlékání korálků, vědomostní kvíz a další. Nechyběla ani soutěž o „nejlepší moučník“. Všichni si tenhle den naplněný akcemi užili a třešničkou na dortu potom byla odpolední veselice, kdy k tanci i poslechu hrál „Vivasong Víti Vávry“, tedy jeho dámská část.

Další očekávanou akcí, kterou jsme pro klienty zajistili, bylo vystoupení herců pana Jana Přeučila a „Popelky“ Evy Hruškové s programem „Staré pověsti“. Vystoupení bylo moc hezké, protkané písničkami a příjemným povídáním. Účinkující se na závěr setkali s vřelým a dlouhým potleskem.

18. října mezi nás se svými svěřenci zavítal „sokolník“ pan Řehka. Připravil si nejen hezké povídání o svých svěřencích, ale nezapomněl je ani přivézt s sebou, což byl pro naše klienty asi nejkrásnější zážitek. Kdy se někomu z nás podaří pohladit jemná pírka sovy, sýčka, vidět na vlastní oči raroha a další obyvatele ptačí říše. Program se těm, kteří neváhali a na jídelnu přišli, moc zamlouval. Určitě u nás pan Řehka nebyl naposledy.

Další větší akcí, která se u nás v Centru uskutečnila, bylo „slavnostní sázení lípy“ na naší zahradě. Není to sice originální, lip a dalších stromů, se letos, ke stému výročí vzniku republiky sázela celá řada v různých městech, ale u nás k tomuto sázení došle ve spojitosti s tím, že byla úspěšně zakončena dlouho očekávána rekonstrukce našeho domova a rovněž vybudována nová zahrada před hlavní budovou Centra.

Samozřejmě, že i v říjnu probíhala pravidelná cvičení, soutěže, muzikoterapie, videokavárny, různé kluby a prodeje. Vše prostě běželo tak, jako vždy.

Centrum
Rožmitál pod Třemšínem,

poskytovatel sociálních služeb

Na Spravedlnosti 589,
262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Telefon: 318 679 411 - ústředna
Fax: 318 679 440 (420)
E-mail: info@centrumrozmital.czCENTRUM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM, poskytovatel sociálních služeb - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz